Co jeść, żeby schudnąć?

Co jeść żeby schudnąć

Co jeść, żeby schudnąć?

Na pytanie, co jeść żeby schudnąć nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Oczywiście, istnieją pewne podstawowe zasady, takie jak:

  • obniżenie deficytu energetycznego posiłków,
  • wyeliminowanie wysoko przetworzonych przekąsek, np. słodkości czy dań typu fast-food,
  • wzbogacenie posiłków w błonnik pokarmowy, witaminy, składniki mineralne przede wszystkim w postaci warzyw i owoców,
  • odpowiednie nawodnienie, tzn. minimum 2l wody niegazowanej każdego dnia,
  • wdrożenie do codziennego planu dnia aktywności fizycznej,
  • dbałość o regenerację organizmu, w szczególności w postaci odpowiedniej długości snu.

Natomiast należy mieć świadomość, że każdy z Nas jest inny i jego organizm ma indywidualne potrzeby. W związku z powyższym warto świadomie przygotować się do zamierzonej redukcji masy ciała, tak aby efekt utraty kilogramów był zadowalający i stały.

Jak to zrobić?

  1. Wykonać podstawowe badania krwi i moczu.
  2. Przeprowadzić pomiary masy i obwodów ciała.
  3. Przez kilka dni, skrupulatnie i szczerze prowadzić dziennik bieżącego notowania wszystkich spożytych posiłków, tak aby dietetyk mógł określić, których składników jest być może za mało a których za dużo w zwyczajowej diecie.
  4. Skonsultować się ze specjalistą od spraw odżywiania w celu weryfikacji uzyskanych danych.
  5. Stopniowo wprowadzać do życia indywidualnie opracowane zalecenia dietetyczne.
  6. W razie potrzeby, zapytania zwrócić się do dietetyka o poradę lub pomoc.
  7. W chwili zwątpienia – powiedzieć o trudniejszym momencie diety (dietetyk doradzi co zrobić, aby uporać się z bardziej wymagającym czasem bez uszczerbku na dotychczas stosowanej diecie).

Ciekawostki

Co jeść żeby schudnąć
  1. Niedobory


    Profesor Shalamar Sibley z Uniwersytetu Medycznego w Minnesocie (USA) podczas wykonywania kilkumiesięcznych analiz klinicznych, dowiodła, że niedobór witaminy D w organizmie znacznie utrudnił redukcję masy ciała wśród grupy osób badanych.



  2. Sen


    Według badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Kalifornijskim osoby, które śpią krócej niż siedem godzin na dobę, są bardziej narażone na otyłość, ponieważ niewystarczająca ilość snu podnosi poziom greliny – wydzielanego w żołądku aminokwasu peptydowego, który jest odpowiedzialny za uczucie głodu.



  3. Media


    Według wyników badań opublikowanych na łamach „Archives of Internal Medicine” spędzanie ponad 5 godzin dziennie przed telewizorem, komputerem lub telefonem może powodować otyłość. Dlaczego? Brak aktywności fizycznej to jeden z głównych powodów wzrostu masy ciała. Jeżeli skrócimy czas spędzany przed mediami minimum o połowę, możemy spalić średnio o 120 kcal więcej w przeciągu doby.

Jeśli zainteresował Cię powyższy artykuł, albo masz więcej pytań, zachęcam do kontaktu pod numerem telefonu +48 724112654 lub e-mailem kontakt@biegunzdrowia.pl.

Zapraszam do sklepu online

Chudnij skutecznie i bez wyrzeczeń

Zobacz sklep