Dieta online

Dieta online

Dieta online

Dieta online – system odżywiania, który opiera się na spotkaniu pacjenta ze specjalistą do spraw odżywiania, dietetykiem przez internet. Metoda jest o tyle korzystna, że można umawiać się do fachowców z całego kraju bez konieczności pokonywania wielu kilometrów.

Dieta online zyskała w szczególności na popularności w ostatnich latach ze względu na występowanie pandemii COVID-19. Zachowanie ostrożności pod kątem różnego rodzaju zakażeń, ale także dbałość o zdrowie stało się dla wielu z Nas priorytetem. Odpowiedzią na potrzeby rynku stało się stworzenie usług z zakresu konsultacji dietetycznych online oraz układaniu na ich podstawie zindywidualizowanego programu żywieniowego.

Jak się przygotować do konsultacji dietetycznej online?

Konsultacja dietetyczna online w zasadzie nie odbiega od standardowej wizyty w gabinecie. Przed wyznaczonym terminem spotkania otrzymujecie Państwo wykaz badań krwi, które warto wykonać, prośbę dotyczącą prowadzenia dzienniczka bieżącego notowania wszystkich spożytych posiłków oraz kwestionariusz dotyczący wykonania pomiarów masy i obwodów ciała. Kwestionariusz przeprowadza w dokładny sposób, jak należy uzupełnić niezbędne dane. W każdym momencie możecie Państwo również poprosić o moją pomoc czy wskazówki.

Zalety konsultacji dietetycznej online

Dieta online

Poniżej podaję 10 najważniejszych zasad:

  1. 100% poświęcenie czasu dla pacjenta (brak czynników rozpraszających, np. pukanie do drzwi przez inne osoby).

  2. Dokładnie przeprowadzony wywiad żywieniowy w swobodnych warunkach (najczęściej w swoim domu, w którym czujemy się komfortowo).

  3. Elastyczne godziny spotkań.

  4. Oszczędność czasu.

  5. Dyskrecja (nie każda osoba ma ochotę upubliczniać spotkanie z dietetykiem, chociażby poprzez swoją obecność w poczekalni).

Jeśli zainteresował Cię powyższy artykuł, albo masz więcej pytań, zachęcam do kontaktu pod numerem telefonu +48 724112654 lub e-mailem kontakt@biegunzdrowia.pl.

Zapraszam do sklepu online

Chudnij skutecznie i bez wyrzeczeń

Zobacz sklep