Tkanka tłuszczowa na brzuchu – jak się jej pozbyć?

Tkanka tłuszczowa na brzuchu – jak się jej pozbyć?

Tkanka tłuszczowa na brzuchu – jak się jej pozbyć?

Tkanka tłuszczowa, to z nią zmagamy się, chcąc zredukować masę ciała. Czy możliwe jest jej zmniejszenie w wybranych partiach ciała? Jak pozbyć się jej nadmiaru bezpiecznie i skutecznie?

Kumulacja adipocytów (komórek tłuszczowych) bardzo często wynika z prowadzonego przez Nas stylu życia, podejmowanej aktywności fizycznej, stanu fizjologicznego, wieku, płci, występujących schorzeń czy przyjmowanych leków. Warto zatem, aby pierwszym podjętym krokiem było określenie wszystkich, przytoczonych wyżej elementów. Ich interpretacja spowoduje wyznaczenie tzw. punktów krytycznych – kwestii, nad którymi w szczególności warto popracować.

Przytoczę kilka przykładów:

  1. Osoba prowadzący bierny styl życia, będzie miała większą tendencję do kumulacji komórek tłuszczowych niż osoba aktywna, odżywiająca się w dokładnie taki sam sposób.
  2. Stan fizjologiczny, np. w okresie menopauzalnym zmienia się funkcjonowanie organizmu, w szczególności układu hormonalnego co będzie powodowało predyspozycję do pozyskiwania kilogramów (nie zawsze).
  3. Wiek, wraz z upływem lat, praca, którą podejmuje Nasz metabolizm jest mniej efektywna (zakończenie etapu wzrastania i fizjologicznego rozwoju organizmu), dlatego po okresie adolescencji interpretuje się większą ilość przypadków nadwagi czy otyłości.
  4. Choroby, w szczególności metaboliczne będą znacząco przekładały się na poziom tkanki tłuszczowej w organizmie oraz masę ciała.

Czy zatem możliwe jest zmniejszenie tkanki tłuszczowej w wybranych obszarach ciała?

Oczywiście, wprowadzenie odpowiednio dobranej diety będzie wpływało korzystnie na stopień kumulacji tkanki tłuszczowej w organizmie. Regularność posiłków, nawodnienie, suplementacja, ruch spowodują jej redukcję w obszarze całego organizmu.

Wprowadzenie do swojego menu produktów wysokobłonnikowych, a także produktów fermentowanych zaktywizuje perystaltykę jelit co będzie bezpośrednio wpływać na ilość cm w obszarze jamy brzusznej.

Nie można jednak określić dokładnych wartości utraty tkanki tłuszczowej w wybranych partiach ciała, ponieważ każdy z Nas jest inny - ma inne możliwości dotyczące wydatkowania energetycznego.

Tkanka tłuszczowa na brzuchu – jak się jej pozbyć?

Jeśli chcielibyśmy zredukować ilość adipocytów, np. w obszarze talii i bioder na pewno warto skonsultować powyższą kwestię nie tylko z lekarzem, dietetykiem, a także z trenerem, który dobierze odpowiednie ćwiczenia.

Systematycznie prowadzona dieta oraz ruch, przyniosą pożądane efekty.

Jeśli zainteresował Cię powyższy artykuł, albo masz więcej pytań, zachęcam do kontaktu pod numerem telefonu +48 724112654 lub e-mailem kontakt@biegunzdrowia.pl.

Zapraszam do sklepu online

Chudnij skutecznie i bez wyrzeczeń

Zobacz sklep